Vår vision

HHGS HANDELSCONSULTING AB är Nordens största studentdrivna managementkonsultbolag som erbjuder näringslivet kvalificerade konsulttjänster inom Handelshögskolans kompetens.

VÅR VISION är att genom kvalificerade konsulttjänster erbjuda näringslivet färsk kunskap och kompetens från Handelshögskolan. Genom driv, professionalism och nytänk bistår HandelsConsulting näringslivet med stort värde och bidrar samtidigt med studentnytta.

Vår Historia

SEDAN STARTEN 1997 har en företagskultur utvecklats som karaktäriseras av drivkraft och nytänkande med många års erfarenhet som grundstomme. För Handelshögskolan är HandelsConsulting en plantskola. För företag och offentlig sektor innebär detta en unik möjlighet att kunna ta del av färsk kompetens från Handelshögskolan och få rådgivning inom frågor som är avgörande för fortsatt tillväxt, stabilitet och kontinuerlig utveckling.

Ledning

Elin Jönsson

Elin Jönsson

VD

070-743 35 46
elin.jonsson@handelsconsulting.se

Elin Jönsson

VD

Pontus Klarson

Pontus Klarson

vice VD

070-298 48 15
pontus.klarson@handelsconsulting.se

Pontus Klarson

vice VD

Jeroen Thijssen

Jeroen Thijssen

Personalansvarig

073-062 98 64
jeroen.thijssen@handelsconsulting.se

Jeroen Thijssen

Personalansvarig

Emelie Gunnarsson

Emelie Gunnarsson

Ekonomiansvarig

073-380 89 43
emelie.gunnarsson@handelsconsulting.se

Emelie Gunnarsson

Ekonomiansvarig

Emma Rilegård

Emma Rilegård

Offentlig sektor

073-526 03 29
emma.gutemarrilegard@handelsconsulting.se

Emma Rilegård

Offentlig sektor

Siri Antonsson

Siri Antonsson

Små Företag

070-639 24 13
siri.antonsson@handelsconsulting.se

Siri Antonsson

Små Företag

Josefine Matshede

Josefine Matshede

Key Accounts

073-985 38 21
josefine.matshede@handelsconsulting.se

Josefine Matshede

Key Accounts

Alexander Losjö

Alexander Losjö

Stockholm

070-858 29 58
alexander.losjo@handelsconsulting.se

Alexander Losjö

Stockholm

Niklas Leschinger

Niklas Leschinger

Stora Företag

070-533-49 62
niklas.leschinger@handelsconsulting.se

Niklas Leschinger

Stora Företag